Tájékoztatjuk, hogy a honlap szöveges fájlokat, ún. „adatmorzsákat“ (cookie-kat) használ anonimizált látogatottsági információk gyűjtése céljából, valamint bizonyos szolgáltatások ezek nélkül nem lennének elérhetőek. A honlap további használatával hozzájárulását adja a cookie-k tárolásához és felhasználásához. További információért olvassa el adatvédelmi irányelveinket.

 

Termékek Menü

Cickafarkfű (latin neve: Achillea Millefolium)

Cickafarkfű (latin neve: Achillea Millefolium)

Egyik legismertebb gyógynövényünk (főképp a lányok, asszonyok körében) a cickafarkfű, és méltán az, hisz már évezredek óta alkalmazzák különféle megbetegedések gyógyítására, vérzéscsillapításra, gyulladáscsökkentésre. Az ókori görög orvosoktól, a rómaiakon át a keltákig mindenhol nyomát leljük a cickafarkfű felhasználásnak és gyógyító hatásának.

A növény egyik fő hatóanyaga a tannin, egy csersav, mely összehúzó hatással rendelkezik,  erre vezethető vissza a cickafarkfű vérzéscsillapító, sebösszehúzó, sebgyógyító hatása. Szakértők folyamatosan vizsgálják a tanninokat, és az eddigi vizsgálatok arra mutatnak, hogy a tanninok megakadályoz­zák a sejtek károsodását, így védelmet nyújt­hatnak többek között a szív- és érrendszeri betegségek, valamint a rák ellen.

A tanninon túl, a cickafarkfűben találhatók még flavonoidok, kumarin, azulén, alkaloidok. A görcsoldó hatásért a kamazulén, (a kamillában is megtalálható) hatóanyag felelős, mely nyugtatja az emésztőrendszert, és a sima izmokat, így a méh izmait is, ezért jól bevált gyógynövény menstruációs görcsök csillapítására.

Húgyúti betegségekben, puffadás, emésztőrendszeri problémák esetén is jó eredménnyel alkalmazható. A cickafarkfű teája serkenti az epeváladék termelést.

Migrénes fejfájás esetén is érdemes kipróbálni, teáját rendszeresen fogyasztva, melegen kortyolgatva, a sokak életét megkeserítő fejfájás megszüntethető.

Változókori problémák esetén, palástfűvel és pásztortáskával 1:1 arányban keverve, napi  1 csészével elfogyasztva, jelentős javulást érhetünk el.

Vérző aranyér esetén készítsünk ülőfürdőt 2 evőkanál teafűből és 2 liter vízből. Ezt öntsük a fürdővízbe, majd 20 percig üljünk benne.

Rendszertelen, erős vérzésnél, a menstruáció előtt és alatt, reggelente fogyasszunk egy-egy csészével, 2-3 héten keresztül. Petefészek-, méhnyak- vagy hüvelygyulladás esetén naponta 3 csészével ajánlott inni, lehetőleg étkezések előtt.

A cickafarkfű tea elkészítése:  1 csapott evőkanál  füvet leforrázunk 2,5 dl vízzel, 10-15 percig állni hagyjuk, majd fogyasztjuk.

Figyelem: a cickafark tea fogyasztása sötétbarnára színezi a vizeletet, ijedtségre semmi ok, ez normális.

Külsőleg is használhatjuk: kisebb sebekre tegyünk összemorzsolt friss levelet, mely elállítja vérzést. Természetesen alaposan mossuk meg felhasználás előtt, hogy elkerüljük az elfertőződés veszélyét. Nagyobb sebekre tegyünk borogatást.

Tartalomhoz tartozó címkék: cickfarkfű