Gyógyteák
A teakeverék komplex emésztésjavító hatással bír. A benne található gyógynövények megszüntetik a savhiányt, a rossz emésztéssel járó görcsös, puffadásos állapotokat, fokozzák a gyomornedv és az epe elválasztását.
A PSODERM egy olyan, speciális hatással rendelkező gyógyteakeverék, mely eredményesen alkalmazható pikkelysömör (psoriasis) és gyulladásos bőrelváltozások (dermatitis) terápiájának kiegészítéséhez.
A kutatási eredmények humán kísérletek alapján is igazolják, hogy a "120/70" teakeverékben alkalmazott gyógynövények gátolják a magas vérnyomásért felelős enzim működését, regenerálják az ereket és támogatják a keringési rendszert.
Vércukorszintet szabályozó teakeverék. A 2-es típusú cukorbetegség kezdődő szakaszában ajánlott. Az eperfalevél gátolja a cukor és keményítő bontásáért felelős enzimet, vizes kivonatában inzulint létrehozó és inzulintermelést fokozó komponenst is találtak.
A teakeverék alkalmazása leghatásosabbnak a fertőzés megelőzésében, megállításában bizonyulhat, illetve, ha már elkaptuk, a betegség lefolyását könnyíti, gyorsítja.
A teakeverékben felhasznált gyógynövények (fehéreperfa-levél, maté tea, fehér babhéj, rozmaring) a ghrelin hormon kiválasztását és ezáltal az étvágyat csökkentik.
Az “ÉRDOKTOR” keringési zavarok, visszér, ödéma kiegészítő terápiához ajánlott teakeverék. Hatóanyagai erősítik az ereket és segítik a véráramlást, gátolják az erek elöregedését.
Az articsóka levelét a népgyógyászatban főképp vércukorszint-csökkentőként, epehajtóként, vizelethajtóként használják. Emellett alkohol okozta másnaposság, émelygés, vérszegénység, ízületi gyulladás, májgyulladás, sárgaság, epekövek megelőzése és a vérnyomás-csökkentés is szerepel a népgyógyászati feljegyzések között.
Az akácvirág teát hagyományosan túlzott gyomorsavtermelődés és reflux esetén használják, ezen kívül jó köhögéscsillapító, nyálkaoldó, enyhe vízhajtó és székletlazítóként is alkalmazható.
A medveszőlőlevél teája számos jótékony hatással rendelkezik. A húgyutak gyulladásos betegségeiben alkalmazható antibakteriális hatású húgyúti fertőtlenítő, gyulladáscsökkentő.
A tüdőfű levél tea elsősorban légcsőhurut és a légzőszervi panaszok esetén alkalmazható, enyhíti a tüdő és a légcső irritációját, valamint elősegíti a váladék felszakadását. Fontos köhögéscsillapító és köptető. A tüdőfű tea különösen hasznos, mert kitűnően tisztítja a dohányzás által károsított tüdőt.
A csalángyökér teájának fogyasztása elősegíti a vesék kiválasztását, támogatja a prosztata és a húgyutak egészséges működését. Ugyanakkor fokozza a szervezet vitalitását és elősegíti az egészséges szívműködést.
Népgyógyászati feljegyzések szerint a barátcserje különféle hormonháztartással kapcsolatos betegségek esetén, menstruációs zavarokra, a klimax kellemetlen tüneteinek az enyhítésére, és meddőség esetén alkalmazható
A népgyógyászatban a fejfájás és a migrénes fejfájás ősi ellenszere az őszi margitvirág. Migrén megelőzése céljából is jó eredménnyel alkalmazható, csökkenti a rohamok gyakoriságát és intenzitását. Ezen túl gyulladáscsökkentő, nyugtató és szorongásoldó hatásáról is ismert.
A borsmenta teája leginkább epeműködést serkentő, epehajtó, epegörcsoldó, szélhajtó, emésztést segítő hatásáról ismert. Étvágyjavító, puffadás esetén is ajánlott. Szájüregi, gyomor- és bélfertőtlenítő. Oldja a menstruációs görcsöket, teája hidegen émelygést, hányingert is csillapít.
A kakukkfű illóolajai mérséklik a megfázásos légúti panaszok miatt kialakuló nehézlégzést, kitisztítják az orrjáratokat. Gyulladásgátló hatása révén kezeli a szájüregi- és a torokgyulladást. Főzete nyákoldó és köptető, gyógyítja a hörghurutot, köhogéscsillapító. Hatékony görcsoldó, ezáltal sikeresen alkalmazható fájdalmas menstruáció, valamint has- és migrénes fejfájás esetén, ahogyan a bél- és epegörcsöt is enyhíti.
Az iglicgyökér nyálkaoldó, köptető, a felszívódást segíti elő. Mivel a gyógynövény gyulladásgátló vegyületeket tartalmaz, így reuma és köszvény elleni teakeverékek gyakori alkotóeleme, a kellemetlen tüneteket eredményesen csökkenti.
Az orvosi citromfű levél elsősorban idegerősítő és nyugtató hatása ismert. Alvási zavarokra, kezdődő depresszióra, ideges eredetű szívpanaszokra használják. Serkenti a máj működését, emésztésjavító, puffadásgátló. Izzasztó hatása is van. Szabályozza a pajzsmirigy működését és csökkenti a túltermelésből adódó idegességet. Menstruáció előtti idegfeszültség csökkentésére is alkalmas.
A galagonya rendkívül jó szíverősítő és szívnyugtató. Jótékony hatással van a fáradt, túlterhelt, stresszben élő szívre, rugalmasan tartja a szívizomsejteket, az érfalakat. Serkenti a szívizom vérellátását. Teája értágító és vérnyomáscsökkentő hatású, fogyasztása javallott koszorúér-betegségek esetén. Segít a vérkeringési problémák enyhítésében, visszaszorítja az érelmeszesedés kialakulását.
A fehér fagyöngy (Viscum album) teáját leginkább magas vérnyomásra, érelmeszesedésre és szívritmus-szabályozásra használják, de rendkívül széles körű az alkalmazása. Javítja az erek áteresztő képességét, ezáltal jó szédülésre, fülzúgásra, visszérre, javítja a koncentrációs képességet.
A csipkebogyóban legendásan sok C-vitamin van, fontos téli vitaminforrás a nátha megelőzésére. A csipkehús kedvezően hat a cukorbetegségre, szabályozza a vércukorszintet. Cukorbetegek étkezés után fogyasszák, mivel segíti a zsír emésztését. Különösen ajánljuk immunerősítésre, valamint stresszoldásra, nyugtatja az idegeket, általános erősítő hatása van.
Az orvosi hársfavirág nagy mennyiségben tartalmaz flavonoidokat (tilirozidot, kvercetin és kempferol glikozidokat) és illóolajat (geraniolt, linaloolt, eugenolt). A benne lévő flavonoidok antibakteriális hatásúak, a virág kiválóan alkalmas a meghűléses betegségek kezelésére: köhögéscsillapítóként, izzasztóként, görcsoldóként , köptetőként, nyákoldóként funkcionál, és enyhíti a hörghurutos panaszokat.
Az orbáncfű belsőleg hatékony szorongás és/vagy ideges eredetű nyugtalanság, kimerültség, klimateriális panaszok kezelésében. Hangulatjavító, segít a depresszió leküzdésében.
A lapachot a Brazília, Észak-Argentína, Paraguay, Bolívia és más dél-amerikai országok területén élő őslakos indiánok évezredek óta használják gyógyszerként. A belőle készített főzetet az Inkák teájaként is szokás emlegetni. A lapacho tea immunrendszer erősítő, gyulladáscsökkentő, vízhajtó, emésztést serkentő, baktériumölő hatásáról ismert.
A rooibos tea rengeteg antioxidánst, enzimeket és vitaminokat tartalmaz, amelyek többek között segítik a bőrünk fiatalságának megőrzését, gyulladáscsökkentő hatással bírnak, jó hatással vannak az emésztésre és segítenek megóvni a különböző betegségekkel szemben.
A rooibos tea rengeteg antioxidánst, enzimeket és vitaminokat tartalmaz, amelyek többek között segítik a bőrünk fiatalságának megőrzését, gyulladáscsökkentő hatással bírnak, jó hatással vannak az emésztésre és segítenek megóvni a különböző betegségekkel szemben.
Tőzegáfonya tea a húgyutak egészségének védelmében gyulladácsökkentő echinaceával és növényi flavonoidokat tartalmazó, vízhajtó hatású aranyvesszővel.
A Csala Varázs teát fogyókúrája hatékonyabbá tétlére fejlesztettük ki. A tea egyesíti az anyagcsere fokozó, méregtelenítő gyógynövények és a vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag immunerősítő gyógynövények hatását.
A Csala Varázs teát fogyókúrája hatékonyabbá tétlére fejlesztettük ki. A tea egyesíti az anyagcsere fokozó, méregtelenítő gyógynövények és a vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag immunerősítő gyógynövények hatását.
Aranyvesszőfű, feketeribizli levél, nyírfalevél, kislevelű hárs virág, gyermekláncfű levél, veronikafű keveréke, köszvényre hajlamos egyéneknek.
A bodorrózsa levél hatóanyagai elősegítik a felső légúti megbetegedések leküzdéséhez szükséges ellenállóképesség kialakulását, közvetve mérsékelik a vírusos és bakteriális fertőzések tüneteit, hozzájárulhatnak a komplex gyógyszeres kezelés eredményességéhez
A bodorrózsa levél hatóanyagai elősegítik a felső légúti megbetegedések leküzdéséhez szükséges ellenállóképesség kialakulását, közvetve mérsékelik a vírusos és bakteriális fertőzések tüneteit, hozzájárulhatnak a komplex gyógyszeres kezelés eredményességéhez
A fehér akácvirág tea fogyasztása különösen eredményes lehet a refluxos panaszok csökkentésében, továbbá fogyasztható légúti gyulladások tüneteinek enyhítésére, köhögéscsillapító, antibakteriális hatásának köszönhetően.
A népgyógyászatban a levendulavirág teáját enyhe nyugtató, hangulatjavító, szorongásoldó hatása miatt használják. Gyomor- és bélpanaszok esetén görcsoldó, puffadáscsökkentő hatású.
Az immunrendszer támogatásához - gyógynövény teakeverék, édesgyökér, gyömbér, schizandra csüdfűgyökér és ginseng felhasználásával.
Instant gyógynövény keverék Echinacea purpurea (bíbor kasvirág) és torma felhasználásával. Alkalmazható megfázás, felső légúti megbetegedések, vírusfertőzések esetén.
Az akácfavirág teája köhögéscsillapító, enyhe hashajtó, a túlzott gyomorsavképződést megakadályozó hatású.
Cukorbetegségre való hajlam esetén, illetve, ha már a cukorbetegség kapujában állsz, a tea rendszeres fogyasztásával, és természetesen az ilyenkor elengedhetetlen életmódváltással, a karbantarthatod a vércukorszinted, és megelőzheted azt, hogy inzulinra állítsanak.
Cukorbetegségre való hajlam esetén, illetve, ha már a cukorbetegség kapujában áll, a tea rendszeres fogyasztásával, és természetesen az ilyenkor elengedhetetlen életmódváltással, a karbantartható a vércukorszint, és elkerülhető az állandó inzulinpótlás.